Ertuğrul “Gurur duydum”

Bosna Hersek ile Rize oynanan karşılaşmada son 10  dakikada oyuna giren Bursaspor’un kaptanı, ‘Yolum uzun ama burada da kalıcı olmak istiyorum’ dedi.

 

Bursaspor‘un genç kaptanı Ertuğrul Ersoy‘dan mutlusu yok. Genç yaşta takımında kaptan olan Ertuğrul, A Milli Takım formasıyla başka bir hayalini de Rize‘de gerçekleştirdi.

Bosna Hersek ile oynanan hazırlık maçında ilk kez ay yıldızlı formayı giyen Ertuğrul Ersoy, duygularını OLAY Spor‘la paylaştı. Çok mutlu olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan genç futbolcu şunları söyledi:

BÜYÜK GURUR

‘Bu gururu yaşadığım ve yaşattığım için çok mutluyum. Uzun yıllardın hayalini kurduğum A Milli Takımformasını Bursaspor kaptanı olarak Bosna Hersek karşısında giydim. İnşallah devamı gelecek.

Ben A Milli Takım‘da kalıcı olmak için çalışmaya devam edeceğim. Yolumuz uzun. Ay-yıldızlı formayı göklere çıkarmak uluslar arası turnuvalarda başarılı olmak için hep birlikte çalışmalıyız. Şu anki kadro yapısı çok genç. Herkes elinden geleni fazlasıyla yapıyor’ dedi.

HERKES BURDA

Milli Takım ortamının çok farklı olduğunu ifade eden genç kaptan Ertuğrul Ersoy, ‘Burada gerçekten aile ortamı var. Bursaspor altyapısından yetişmiş benimde takım arkadaşım beraber büyüdüğümüz EnesÜnal, Mehmet Zeki Çelik yine altyapıdan yetişen Serdar Aziz ve Şener Özbayraklı ile birlikteyiz.

Ben Bursaspor‘dan bir çok arkadaşımın da A Milli Takım formasını giyeceğine inanıyorum. Yakın zamanda Bursaspor‘da forma giyen bir çok oyuncu A Milli Takım‘a yükselecektir’ diye konuştu.

Türkiye‘nin, yarın Rusya ile deplasmanda oynayacağı Ulusal Lig mücadelesinde Ertuğrul Ersoy‘un forma giyip giymeyeceği merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir